Numery telefonów: (41) 366 10 91
(41) 346 23 13Aktualności


Nasi lekarze


Kardiologia

EKG spoczynkowe

Próba wysiłkowa (EKG)

ECHO serca

Holter EKG

Holter ciśnieniowy

Badania laboratoryjne

Rehabilitacja kardiologiczna


Onkologia

Diagnostyka

Mammografia

USG

Poradnia chorób piersi

Biopsja cienkoigłowa

Biopsja gruboigłowa

Otwarta biopsja chirurgiczna

Biopsja mammotomiczna

Zabiegi chirurgiczne

Zabiegi chirurgiczne

Chirurgia piersi

Chirurgia skóry i tkanki podskórnej

Diagnostyka węzłów chłonnych


Chirurgia naczyniowa

Żylaki - zabiegi laser


Lekarze

Kardiolodzy

Chirurdzy onkolodzy

Psychiatrzy

Radiolodzy

Patomorfolodzy

Chirurdzy naczyniowi


Badania KLINICZNE

kardiologiczne

onkologiczne

...........
 

LASEROWE LECZENIE ŻYLAKÓW KOŃCZYN DOLNYCH METODĄ EVLT

Zabiegi wykonują:

Lek. med. Roman Gołąbek - Specjalista chirurgii naczyniowej, specjalista chirurgii ogólnej.

Lek.med. Paweł Bodzenta - Specjalista chirurgii naczyniowej, specjalista chirurgii ogólnej.Przed i po zabiegu.

Zasada wykonywania zabiegu laserowego leczenia żylaków.

Zabieg trwa 40-50 minut i wykonuje się go pod kontrolą ultrasonograficzną.

Zwykle wystarczy zamknięcie żyły odpiszczelowej w odcinku między kolanem, a pachwiną. Po nakłuciu tego naczynia igłą, do jego wnętrza wprowadza się światłowód i wykorzystując zamianę energii lasera w ciepło powoduje się gwałtowne odparowanie wody ze ściany zmienionego chorobowo naczynia, co powoduje jego zamknięcie i wyłączenie z obiegu krwi.

Znajdujące się poniżej żylaki coraz słabiej wypełniają się krwią, w związku z tym zwykle zarastają w ciągu 3-6miesiecy, a inne zmiany skórne również stopniowo ustępują. Zabieg wykonywany jest w bezpiecznym dla chorego znieczuleniu miejscowym.

Skuteczność laserowego usuwania żylaków.

Skuteczność tego sposobu leczenia wynosi według piśmiennictwa naukowego ok. 98% i jest wyższa niż w przypadku klasycznego leczenia chirurgicznego. W 2010 roku tym sposobem leczono 94% pacjentów operowanych kiedyś klasyczną metodą w szpitalu. Wielu chorych ze względu na wysokie ryzyko do tej pory nie mogło być wcale operowanych. Były to osoby starsze, pacjenci ze schorzeniami układu krążenia, układu oddechowego czy z cukrzycą. Kolejna grupa to chorzy z owrzodzeniami podudzi oraz stosujący na stałe leki hamujące krzepnięcie. Dla tych pacjentów może to być jedyna możliwa i w pełni skuteczna metoda leczenia.

Zalety leczenia żylaków laserem metodą EVLT.

Zalety związane są przede wszystkim z małą inwazyjnością tej metody. Chory unika pobytu w szpitalu oraz nielubianego przez pacjentów znieczulenia zewnątrzoponowego, trudnego do wykonania u chorych ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa. Powikłania są rzadkie. Zwykle ograniczają się do kilkudniowego odczynu zapalnego. Bezpośrednio po zabiegu chory wychodzi do domu i wraca do normalnej aktywności. Wreszcie rzecz niebagatelna - to doskonały efekt kosmetyczny – całkowity brak ran operacyjnych, a tym samym blizn.

Pacjent unika długotrwałej rekonwalescencji i kilkutygodniowej niezdolności do pracy. Następnego dnia po zabiegu jest w stanie wrócić do normalnych obowiązków zawodowych. Jest to więc doskonała metoda leczenia również dla osób aktywnych, czynnych zawodowo.